- praca za granicą- rekrutacja krajowa i zagraniczna
Strona główna Oferty pracy Szkolenia zawodowe Weryfikacja zawodowa O serwisie i kontakt

Technik utrzymania ruchu

Belgia,

Oferta pracy na którą aktulanie nie prowadzimy rekrutacji.

Miejsce pracy

Praca za granicą.

Zadania

Responsibility for curative and preventive maintenance of the overall technical infrastructure and the newly installed machines. Prevention will be steered by the software –maintenance package in use

Wymagania

  • For our customer we are looking for competent person on the position:
  • Technician Maintenance.
  • This company is activity in meat industry – modern slaughterhouse with a high level of automation.
  • The quality is guaranteed by an autocontrol system and the approval by veterinarians commissioned by the federal Food Agency.
  • Job description:
  • We are looking for a competent technician with a bachelor degree in electromechanic or in automation.
  • At this company you will have the opportunity to be part of an important new phase in the history of the company: to start up the development and the execution of a solid and effective technical Maintenance Program in the factory.
  • You will get a onthejob company training and work closely with the group leader Maintenance and the maintenance manager.
  • Responsibility for curative and preventive maintenance of the overall technical infrastructure and the newly installed machines. Prevention will be steered by the software –maintenance package in use.
  • You have an analytical mind, and have a strong knowledge of electricity, mechanics, hydraulics and pneumatics and PLC.
  • You give technical support to the operators, and are a true teamplayer. You are flexible, work accurately, and are reliable.
  • During the execution of your job, the company expects you to work according to the rules of safety, hygiene and HACCP.

Oferujemy

  • possibility of permanent contract after one year
  • internal training

W CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883).